fbpx

Instagram Hesap Onaylatma Formu Güncellendi

Instagram, birçok karışıklığa hatta ucu dolandırıcılığa kadar dayanan sahte hesap sorununa karşı önlemlerini almaya devam ediyor. Son yapılan güncelleme ile birlikte artık instagram hesabınızı onaylatma şansına sahipsiniz. İlk olarak yayınladığı formda bazı güncellemeler gerçekleştiren Instagram bununla birlikte doğru hesapları onaylamayı hedefliyor. Daha önce Twitter’ın da kullanıcılarına hesap onaylatma şansını tanıdığı ve bir süre sonra bu formu kapattığını hatırlatarak, instagram profilini onaylatmak isteyenlerin de ellerini çabuk tutmalarını öneririm.

Instagram Onaylanmış Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer siz de kullandığınız şahsi instagram hesabınızı onaylatmak istiyorsanız şu işlemleri sırasıyla yapmanız yeterli olacaktır.

Onaylatmak istediğiniz profilin ayarlar kısmına girdikten sonra, “Doğrulama Talebi” yazısına basarak, karşınıza çıkan formu doldurabilirsiniz. Instagram bu aşamada sizden, kullanıcı adınız (otomatik kendisi geliyor), adınızı soyadınızı, hesap içeriğinin kategori bazında neyi temsil ettiğini, insanlar tarafından bilinen adınızı ve dosya seç kısmına tıklayarak kimliğinizin fotoğrafını kendilerine iletmenizi istiyor. Bu aşamaları doğru ve eksiksiz şekilde doldurduktan sonra doğrulama talebini göndere basarak isteğiniz instagram yetkililerine iletilmiş olacaktır.

Bundan sonrası ise instagram hesabınız incelenerek onaylanması için gerekli şartları sağlayıp sağlamadığını kontrol edilip, instagram’ın size olumlu veya olumsuz bir bildirim göndermesine kaldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu