Adwords Uzmanı (Google ADS)

Günümüzde birçok işletmenin kullandığı Google ADS platformu potansiyel müşteri veya doğru kullanıcıyı yakalamak adına en uygun reklam platformlarından birisidir. 

Adwords Uzmanı

Yüzlerce rakibinizin bulunduğu, hatta aynı hedefler doğrultusunda çalışmalar da yaptığınız Google Adwords’te doğru reklamı en uygun maliyetle vermek  sizi diğerlerinden bir adım öne geçirecektir. O nedenle Adwords uzmanı bu alanda ihtiyaçlarınıza yanıt verecek kişi olabilir.

Adwords Uzmanı Sizin İçin Neler Yapar?

Google Adwords uzmanı kampanya süreçlerinin en doğru şekilde yönetilmesini sağlayan kişidir.

 • Marka Analizi: Google Ads uzmanı öncelikle reklamlarını yöneteceği markayı analiz eder, öne çıkarmak istediği hizmet veya ürünleri tanıyarak kendisi ve marka için yol haritası çıkarır.
 • Sektör Analizi: Bulunduğunuz sektörün reklam alanındaki açıklarını, olumlu ve olumsuz yönlerini tespit ederek sizi bilgilendirir.
 • Rakip Analizi: Öncelike sizin verdiğiniz, ardından da kendi araştırmaları sonucu mevcut ve potansiyel rakiplerinizi bulur. Çıkarılan rakiplerin doğru-yanlış yaptığı yönleri size sunar.
 • SERP Analizi: Google arama sonuç sayfasını kullanarak sektörünüzde verilen reklamları, anahtar kelimeleri ve bu kelimelerin hacimlerini Adwords uzmanı sizin için çıkarır ve en doğru yolu seçer.

Adwords Uzmanı İle Çalışmak Size Ne Fayda Sağlar?

Google’da reklam çıkmak ilk başta kolay gibi gözükebilir fakat işin içine girdiğinizde detaylar içinde kaybolma olasılığınız da çok yüksek. Sürekli değişen maliyetler, yeni gelen kurallar ve güncellemeleri takip etmek sizin için zor olabilir. Bu nedenle bir Adwords uzmanı ile çalışmak süreçlerinizin doğru yönetilmesine katkı sağlayacaktır. 

 • Yeni Anahtar Kelime Araştırması: Sektörün değişen dinamiklerine karşın yeni potansiyel anahtar kelime araştırması ile dönüşümü artırmayı hedefler.
 • Doğru Kampanya Modeli Seçimi: Google Adwords’ün kullanıcılarına sunduğu birçok kampanya modeli vardır fakat bu kampanya modellerinin kullanımı sektörel olarak değişkenlik göstermektedir. 
Google Adwords’ün Sunduğu Tüm Reklam Modellerini Hemen İncele: https://www.duhanediz.com/google-ads-reklam-modelleri/

İşte bu konuda Google ADS uzmanı sizin için en faydalı kampanya türlerini belirleyerek uygun maliyetle daha fazla dönüşüm getirmeyi amaçlar.

 • Negatif Anahtar Kelime Çalışması: Google’da kullanıcı aramalarında çıkabilecek alakasız reklam gösterimlerini ve maliyetlerini engellemek için düzenli olarak negatif anahtar kelime çalışması yapar ve paranızı boşa harcatmaz.
 • Yeniden Pazarlama Reklamları: Web sitenize ekleyeceği kod parçacığı ile sitenize giren kişileri bir havuzda biriktirir ve bunları data halinde segmentlere ayırarak daha önce markanızı incelemiş, ziyarette bulunmuş veya daha birçok farklı şekilde etkileşimde bulunmuş kişileri en uygun maliyet ile yeniden hedefleyerek dönüşüm oranını artırır.

Google ADS Reklam Alanları

 • Uygun Teklif Stratejileri: Google ADS’te yer alan onlarca teklif stratejileri arasında sektörünüz için en doğru olanı belirler ve düşük maliyetle en üst sıralarda reklam göstermenize olanak sağlar.
 • Kalite ve Optimizasyon Puanı: Kampanyaların optimizasyon ve kalite puanlarını sık sık kontrol eder, Google’ın önerdiği ve kendi stratejileri doğrultusunda uygun olan iyileştirmeleri sağlar.
 • Düşük Maliyet ile Yüksek Dönüşüm: Maliyet düşürmenin birçok yolu vardır. Bunlardan bazıları uzantılar, görseller ve anahtar kelime eşlemeleridir. Bu yöntemler maliyet düşürürken aynı zamanda da dönüşümlerinizi arttırabilir. 
 • Takip ve Raporlama: Google ADS uzmanı açtığı kampanyaların maliyetlerini, dönüşümlerini, arama terimlerini, açılış sayfaları gibi bölümleri sık sık kontrol eder ve size haftalık-aylık raporlama yapar.

Google reklamlarınızın en doğru şekilde yönetilmesini ve düzenli bir şekilde size raporlanmasını istiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir