fbpx

Twitter’ı Üçüncü Parti Uygulamalar İle Daha Özgür Kullanmak

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Twitter’ın tüm özelliklerini kullanıyor musun? Bu içeriğimde, yakınınızda atılan tweetleri görme, kontrol panelleri, akış çeşitleri, etkinlik düzenleme, takip/takipçi listesi düzenleme ve iletişim kontrolü gibi gün içerisinde saatlerce vakit harcadığımız Twitter’ın, çok nadir bilinen bazı özelliklerden bahsedeceğim.

Does Follow

Takipçi veya takip edilen listesi kalabalık olan bir profilin içinden X kişisini arıyorsanız bu uygulama tam da size göre hazırlanmış.  Aradığınız kişiyi ve kimin listesinden aradığınızı kullanıcı adı ile birlikte Does Follow uygulamasını girdikten sonra kolayca istediğiniz bilgiye erişebilirsiniz.

Trends Map

Trends map, anlık olarak dünya genelinde hangi kelimelerin veya hangi hastaglerin kullanıldığını size aktaran bir platformdur. Seçeceğiniz bir ülke veya daha da detaylı bir arama içindeyseniz, merak ettiğiniz şehirlerde o an ne konuşuluyor Trends map sayesinde öğrenebilirsiniz.

Trends Maps Nedir?

Tweep Diff

Kimin sizi takip edip etmediğini veya merak ettiğiniz bir kişinin kalabalık bir takipçi kitlesi var ise bu uygulama tam sizlik. Tweep Diff sayesinde seçeceğiniz kişi ile ortak takip ettiklerinizi veya tüm takipçilerini size liste olarak sunuyor. Bu sayede sağlıklı bir kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Geochirp

Bulunduğunuz konuma yakın atılmış tweetleri merak ediyor musunuz? O zaman size Geochirp adlı üçüncü parti uygulamayı öneririm. Bu uygulama sayesinde çevrenizdeki olaylardan, yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

Hootsuite

Bu uygulama birlikte aynı anda birden fazla hesabı yönetebilir ve planlama özelliği ile birlikte atacağınız tweetleri istediğiniz saate ayarlayabilirsiniz. Çoğunlukla ajansların ve sosyal medya yöneticilerinin kullandığı Hootsuite uygulamasının ücretli ve ücretsiz versiyonları da bulunmaktadır.

Hootsuite Nedir?

 

Tweet Value

Çoğu kişinin de merak edip araştırdığı konuya açıklık getiren Tweet Value uygulaması ile birlikte profilinizin değerini ölçebilirsiniz. Uygulamanın sizden istediği kullanıcı adı ve bağlantı için twitter’a giriş yapmanızı isteyecektir. Tüm bilgileri doldurduktan sonra profilinizin değerini öğrenebilirsiniz.

Tweet Value Nedir?

Stormlt

Twitter’ın 280 karakter sınırı, çoğu zaman kullanıcıların düşüncelerini belirtebilmesi için tweetin karakter sayısına dikkat ederek tek tek flood olarak atmaya mecbur bırakıyor. Stormlt uygulaması, yazdığınız tweetteki her paragrafı algılıyor ve bunları ayırarak sizin adınıza tweetliyor.

Tweet Stats

Hesabınızın etkileşim oranını merak mı ediyorsunuz? Bu uygulama ile birlikte takipçi sayınız, rt, favori, hashtag kullanımı ve size ait genel bilgileri grafik olarak sunmaktadır. Bu sayede tüm bilgileri bir sayfada görebilir ve yorumlayabilirsiniz.

Bu uygulamalar ile birlikte Twitter’ın sadece tweet atmakla bitmediğini, üçüncü parti uygulamalar ile daha kullanışlı bir hale geldiğini size anlatmak istedim. Umarım işinize yarayacak bilgiler aktarabilmişimdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu