Instagram’da Ekran Görüntüsü Alırken Dikkat!

Popüler mesajlaşma platformu Instagram gelişimini sürdürüyor. Platformun Hikayeler bölümünde artık paylaşılan görüntülerin ekran görüntüsünü çeken kullanıcılar bunu habersiz yapamayacaklar.

Instagram’ın geçtiğimiz yıl Snapchat’in Hikaye özelliğini platformuna taşımasıyla birlikte iki platform arasındaki rekabet farklı bir boyuta taşınmıştı. Birbiri ardına gelişme, güncellemelerini yayınlayan platformlar kullanıcıları için özellikler yayınlamaya sürdürüyor. Bu anlamda geçtiğimiz gün Snapchat’e eklenen yeni özelliklerden sizlere söz etmiştik. Çok geçmeden bugün ise Instagram’a güncellemeyle birlikte yeni özellikler eklendi.

Yeni özellikler bazı kullanıcıların hoşuna gidecek, bazılarının ise gitmeyecek gibi görünüyor.

Ekran görüntüsü alırken dikkat!

Instagram’a yeni gelen güncellemeyi inceledikten sonra artık platformda ekran görüntüsü almanın öyle habersiz bir işlem olmayacağını görüyoruz. İlk etapta bunun Hikayeler alanı için geçerli olduğunu belirtelim. Bu güncellemeden sonra Hikayeler’de dolaşırken, ekran görüntüsünü aldığında, anında size bildirim gönderilecek.

Bunun yanı sıra arkadaşlarınızın hikayelerine fotoğraf ve video ile cevap verebilmenize olanak sağlanacak.

Android ve iOS kullanıcıları için yayınlanan güncellemeyi hemen indirebilir ve yeni özellikleri deneyimlemeye başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu